Araç ve Sürücü Bilgi Sistemi (ASBIS)

Yeni uygulamaya konulan 5942 sayılı kanunun birinci maddesi gereğince Araç ve Sürücü Bilgi Sistemi (ASBİS) adlı elektronik sistemle alıcı ve satıcıların araç devri ile ilgili tüm işlemleri noterde yapılabiliyor. Yeni sistemle beraber devri yapılacak olan aracın trafik, maliye, muayene ve sigorta ile ilgili bilgileri elektronik ortamdan notere ulaştırılıyor, böylece araç alım satımı için diğer kurumlara gitmeye gerek kalmıyor ve bütün işlemler elektronik ortamda sonuçlandırılabiliyor.

ASBİS Projesinin uygulama alanının genişlemesiyle birlikte hayatı kolaylaştıran elektronik imza, ikinci el araçlarda olduğu gibi sıfır araçların satış, devir, tescil işlemlerinde de kullanabiliyor. Araç ve Sürücü Bilgi Sistemi (ASBİS) sayesinde aracın trafik, maliye, muayene ve sigorta ile ilgili bilgileri elektronik ortamdan notere ulaştırılıyor, böylece araç alım satımı için diğer kurumlara gitmeye gerek kalmıyor ve bütün işlemler elektronik ortamda sonuçlandırılabiliyor

Bu sistemde kullanmak üzere ihtiyacınız olan e-imzanıza sahip olmak için www.e-guven.com adresindeki online formu doldurmanız yeterli. Türkiye'nin ilk elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, elektronik imza hizmetinin yanı sıra adreste kimlik kontrolü, kurulum ve eğitim hizmeti de sunuyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

ASBIS Projesi ile ilgili basın bültenimize ulaşmak için lütfen tıklayın.

Elektronik imza başvurunuz için lütfen tıklayın.